🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Green Cell A1417 battery for Apple MacBook Pro 13 A1502 (2013-2014)
| Voltage | 11.34V |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| The possibility of return | Up to 30 days |
| Product code | AP21WX |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 74Wh |
$27.62
Original: $78.90
-65%Green Cell A1417 battery for Apple MacBook Pro 13 A1502 (2013-2014)—
$78.90
$27.62More Images





Green Cell A1417 battery for Apple MacBook Pro 13 A1502 (2013-2014)
| Voltage | 11.34V |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| The possibility of return | Up to 30 days |
| Product code | AP21WX |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 74Wh |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 11.34V |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| The possibility of return | Up to 30 days |
| Product code | AP21WX |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 74Wh |























