
Green Cell Battery AS16B5J AS16B8J for Acer Aspire E15 E5-575 E5-575G F15 F5-573 F5-573G TravelMate P259-M P259-G2-M
Green Cell Battery AS16B5J AS16B8J for Acer Aspire E15 E5-575 E5-575G F15 F5-573 F5-573G TravelMate P259-M P259-G2-M
| Cells manufacturer | Green Cell |
| Voltage | 10.8V (11.1V) |
| Number of cells | 6 |
| Cells technology | Li-Ion |
| Colour | Black |
| Overheat protection | Yes |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | AC78 |
Original: $37.13
-65%$37.13
$13.00More Images




Green Cell Battery AS16B5J AS16B8J for Acer Aspire E15 E5-575 E5-575G F15 F5-573 F5-573G TravelMate P259-M P259-G2-M
| Cells manufacturer | Green Cell |
| Voltage | 10.8V (11.1V) |
| Number of cells | 6 |
| Cells technology | Li-Ion |
| Colour | Black |
| Overheat protection | Yes |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | AC78 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Cells manufacturer | Green Cell |
| Voltage | 10.8V (11.1V) |
| Number of cells | 6 |
| Cells technology | Li-Ion |
| Colour | Black |
| Overheat protection | Yes |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | AC78 |























