
Green Cell Battery L17C3P51 L17L3P51 L17M3P51 L17M3P52 for Lenovo ThinkPad E480 E485 E490 E495 E580 E585 E590 E595
Green Cell Battery L17C3P51 L17L3P51 L17M3P51 L17M3P52 for Lenovo ThinkPad E480 E485 E490 E495 E580 E585 E590 E595
| Voltage | 11.1V (10.8V) |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE166 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 4100 mAh |
More Images




Green Cell Battery L17C3P51 L17L3P51 L17M3P51 L17M3P52 for Lenovo ThinkPad E480 E485 E490 E495 E580 E585 E590 E595
| Voltage | 11.1V (10.8V) |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE166 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 4100 mAh |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 11.1V (10.8V) |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE166 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 4100 mAh |























