
Green Cell Battery L17C4PB0 L17C4PB2 L17M4PB0 L17M4PB2 for Lenovo IdeaPad 530S-14ARR 530S-14IKB Yoga 530-14ARR 530-14IKB
Green Cell Battery L17C4PB0 L17C4PB2 L17M4PB0 L17M4PB2 for Lenovo IdeaPad 530S-14ARR 530S-14IKB Yoga 530-14ARR 530-14IKB
| Voltage | 7.6V (7.4)V |
| Number of cells | 4 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE167 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 5800 mAh |
Original: $52.21
-65%$52.21
$18.27More Images




Green Cell Battery L17C4PB0 L17C4PB2 L17M4PB0 L17M4PB2 for Lenovo IdeaPad 530S-14ARR 530S-14IKB Yoga 530-14ARR 530-14IKB
| Voltage | 7.6V (7.4)V |
| Number of cells | 4 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE167 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 5800 mAh |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 7.6V (7.4)V |
| Number of cells | 4 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE167 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 5800 mAh |























