
Green Cell L18C3P71 L18C3P72 L18L3P73 L18M3P73 L18M3P74 Battery for Lenovo ThinkPad T490 T495 P43s P14s T14 Gen 1 Gen 2
Green Cell L18C3P71 L18C3P72 L18L3P73 L18M3P73 L18M3P74 Battery for Lenovo ThinkPad T490 T495 P43s P14s T14 Gen 1 Gen 2
| Voltage | 11.55V |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE175 |
| Manufacturer | Greencell |
| Capacity | 4350mAh |
Original: $55.69
-65%$55.69
$19.49More Images




Green Cell L18C3P71 L18C3P72 L18L3P73 L18M3P73 L18M3P74 Battery for Lenovo ThinkPad T490 T495 P43s P14s T14 Gen 1 Gen 2
| Voltage | 11.55V |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE175 |
| Manufacturer | Greencell |
| Capacity | 4350mAh |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 11.55V |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE175 |
| Manufacturer | Greencell |
| Capacity | 4350mAh |























