
Greencell Battery for Dell 3HWPP Dell Latitude 5400, 5401, 5410, 5411, 5500, 5501, 5510, 5511, 7591
Greencell Battery for Dell 3HWPP Dell Latitude 5400, 5401, 5410, 5411, 5500, 5501, 5510, 5511, 7591
| Cells manufacturer | Greencell |
| Voltage | 15.2V |
| Number of cells | 4 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | DE166 |
| Manufacturer | Greencell |
| Size | 233x106x8mm |
| Weight | 305.6g |
| Capacity | 4000mAh |
| Work time | ~3h-4h |
| Storage temperature | -10°C ~ 60°C |
| Short circuit protection | Yes |
| Condition | Brand new |
| Package dimensions | 270x126x24mm |
| Deep discharge protection | Yes |
| Battery model | 3HWPP |
| Thermal protection | Yes |
More Images





Greencell Battery for Dell 3HWPP Dell Latitude 5400, 5401, 5410, 5411, 5500, 5501, 5510, 5511, 7591
| Cells manufacturer | Greencell |
| Voltage | 15.2V |
| Number of cells | 4 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | DE166 |
| Manufacturer | Greencell |
| Size | 233x106x8mm |
| Weight | 305.6g |
| Capacity | 4000mAh |
| Work time | ~3h-4h |
| Storage temperature | -10°C ~ 60°C |
| Short circuit protection | Yes |
| Condition | Brand new |
| Package dimensions | 270x126x24mm |
| Deep discharge protection | Yes |
| Battery model | 3HWPP |
| Thermal protection | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Cells manufacturer | Greencell |
| Voltage | 15.2V |
| Number of cells | 4 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | DE166 |
| Manufacturer | Greencell |
| Size | 233x106x8mm |
| Weight | 305.6g |
| Capacity | 4000mAh |
| Work time | ~3h-4h |
| Storage temperature | -10°C ~ 60°C |
| Short circuit protection | Yes |
| Condition | Brand new |
| Package dimensions | 270x126x24mm |
| Deep discharge protection | Yes |
| Battery model | 3HWPP |
| Thermal protection | Yes |























